/Files/images/0000011/Пам\'ятка.jpg

Шановні батьки!

Збережіть здоров’я та життя Ваших дітей!

  • Дотримуйтеся правил особистої гігієни і з попередження коронавірусу і навчайте своїх дітей:
    • додержуйтеся соціальної дистанції;
    • якнайчастіше мийте руки;
    • за межами домівки одягайте маску, одноразові рукавички;
    • не збирайтеся великими групами;
    • уникайте місць великого зібрання людей;
    • на вулиці не торкайтеся обличчя руками;
    • виходьте на прогулянку у супроводі дорослих;
    • у разі занедужання – звертайтеся до лікаря.
  • Пам’ятайте і виконуйте правила переходу доріг, руху пішохідними зонами.
  • Не грайтеся на тротуарі, біля доріг.
  • Гуляйте й грайтеся тільки в місцях, які призначені для цього.
  • Пам’ятайте, що небезпечними для ігор є підвали, горища, будівельні майданчики.
  • Не беріть до рук вибухонебезпечні та незнайомі предмети.
  • Не підходьте до ліній електромереж.
  • Не грайтеся біля залізничного полотна.
  • Виконуйте правила поведінки в авто- та залізничному транспорті.
  • Обережно користуйтеся побутовими електричними приладами: телевізором, праскою, холодильником, тощо.
  • Не відходьте далеко від будинку і не впускайте до квартири незнайомих людей.
  • Мийте руки після ігор.
  • Не використовуйте піротехнічні засоби - це небезпечно і може призвести до пожежі!
  • Дотримуйтеся основних правил протипожежної безпеки.
  • Не розпалюйте вогнища.
  • Не відвідуйте ліс, береги водойм без дорослих.
  • Якщо ви у супроводі дорослих відвідуєте водоймища, дотримуйтеся основних правил поведінки: купайтеся у спеціально відведених для цього місцях, не пірнайте з висоти, не відходьте далеко від берега, не плавайте на глибині.
  • Не збирайте і не вживайте незнайомі гриби, плоди, ягоди.
  • Не катайтеся на мототранспорті, будьте обережними під час руху велотранспортом, катанні на скейтах.
  • Уникайте шкідливих звичок: не паліть, не вживайте алкогольні напої.
  • Під час сильного вітру та шквалів знаходьтеся у приміщенні.
  • Не виходьте на прогулянку пізніше 21 години.
  • Дотримуйтеся основних правил культури поведінки.
  • У разі потреби звертайтеся до спецслужб:
    • при пожежі – 101;
    • до поліції – 102;
    • швидка допомога – 103;
    • служба газу – 104.

ДИТЯЧА БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ: ТЕХНОЛОГІЇТА РЕКОМЕНДАЦІЇ НА ДОПОМОГУ БАТЬКАМ

Як виявити ознаки Інтернет-залежності у дитини?

Якщо були виявлені можливі симптоми Інтернет-залежності у своєї дитини, необхідно дотримуватися наступного алгоритму дій:
1. Спробуйте налагодити контакт з дитиною. Дізнайтеся, що їй цікаво, що турбує і так далі.
2. Не забороняйте користуватися Інтернетом, але постарайтесявстановити регламент (кількість часу, які дитина може проводити он -лайн,заборона на мережу до виконання домашніх уроків та інше). Для цього можна використовувати спеціальні програми батьківського контролю, що обмежують час в мережі.

3. Обмежте можливість доступу до Інтернету тільки своїм комп'ютером або комп'ютером, що знаходяться в загальній кімнаті, – це дозволить легшеконтролювати діяльність дитини в мережі. Слідкуйте за тим, які сайти відвідує.
4. Попросіть дитину протягом тижня детально записувати, на що витрачається час, що проводиться в Інтернеті. Це допоможе наочно побачити і усвідомити проблему, а також позбутися деяких нав'язливих дій, наприклад,бездумного поновлення сторіночки в очікуванні нових повідомлень.
5. Запропонуйте своїй дитині зайнятися чимось разом, постарайтеся чимось захопити. Спробуйте перенести кібердіяльність в реальне життя.Наприклад, для багатьох комп'ютерних ігор існують аналогічні настільні ігри, в які можна грати всією сім'єю або з друзями, при цьому спілкуючись один зодним наживо. Важливо, щоб у дитини були не зв'язані з Інтернетом захоплення, яким би вона присвячувала свій вільний час.
6. Діти з Інтернет-залежністю суб'єктивно відчувають неможливість обходитися без мережі. Постарайтеся тактовно поговорити про це з дитиною.Обговоріть ситуацію, коли в силу якихось причин вона була змушена обходитися без Інтернету. Важливо, щоб дитина зрозуміла – нічого не станеться, якщо на деякий час «вийти» з життя Інтернет -спільноти.
7. У разі серйозних проблем зверніться за допомогою до фахівця.

Шановні батьки!

ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ

Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.

Легковажне поводження малечі з вогнем, газом, електричними приладами, невідомими предметами, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків.

Шановні батьки!

Не залишайте дітей без нагляду!

Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті.

Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

Балаклійський РВ ГУ ДСНС

Не залишайтесь байдужими до проблем дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Вам необхідно навчити дітей розуміти небезпеку та оминати її, а також своїм прикладом показувати, як потрібно безпечно поводитися на дорогах і бути зразковим учасником дорожнього руху

Відповідно до ст.180-1 КУпАП, діти не повинні перебувати у розважальних закладах у період з 22.00 до 06 години ранку без супроводу принаймні одного з батьків.

У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості діти, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні виділити себе, а за можливості мати на зовнішньому одязі світловідбиваючі елементи.

Тому подбайте про те, аби на куртці чи шкільному ранці вашої дитини обов’язково були світловідбиваючі елементи. Це допоможе їй стати помітною на дорозі у вечірній час та вбереже від біди на шляху додому.

Поясніть дитині:

а) перед тим, як виходити на дорогу, треба обов’язково переконатися, що відсутня небезпека;

б) коли дитина рухається краєм дороги, то займає шлях велосипедиста ( відстань від краю дороги не повинна перевищувати 1 метр);

в) за межами населених пунктів пішоходи, які рухаються узбіччям чи краєм проїзної частини, повинні йти назустріч руху транспортних засобів,

г) поясніть, що переходити вулицю треба лише тоді, коли транспорт дуже далеко, або його зовсім немає.

Пішоходам забороняється

а)виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху;

б)раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід;

в) розмовляти по мобільному телефону і вдягати навушники, коли рухаються узбіччям, або переходять вулицю.

Єдині вимоги для учнів затверджені рішенням педагогічної ради Савинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

Єдині вимоги до учнів

1. До початку уроку :

1.1. Учні приходять до школи за 10-15 хвилин до першого дзвінка. Учні, які прийшли після першого дзвінка, вважаються такими, що запізнилися.

1.2. При вході школи хлопчики та юнаки знімають головний убір.

1.3. При вході до школи учні витирають взуття, вітаються з учителями, технічними працівниками, товаришами, які їх зустрічають (без поцілунків).

1.4. У гардеробі знімають верхній одяг, поводять себе тихо, спокійно, роздягаються швидко, не затримуючись. Ігри і метушня у гардеробі заборонені. Відвідування гардероба протягом дня дозволяється лише в присутності працівника гардеробу.

1.5. Після виходу із гардероба учні перевіряють свій зовнішній вигляд, при необхідності приводять його у відповідність.

1.6. Учні, які спізнилися, записуються черговим вчителем чи адміністратором, які повідомляють про запізнення класних керівників. Класний керівник зобов'язаний зробити запис про спізнення у щоденник учня.

1.7. В кабінеті чи класній кімнаті учні повинні приготувати все необхідне до уроку і по дзвінку на урок зайняти своє місце за партою. На парті не повинно бути нічого зайвого.

1.8. Категорично забороняється приносити до школи речі, які не мають відношення до навчальних занять (зброю, навіть іграшкову, піротехнічні засоби, вибухонебезпечні та вогненебезпечні речовини, гострі предмети, гральні карти, алкогольні напої, сигарети, жувальні гумки, літературу, аудіо-, відео-, та СD-продукцію аморального змісту).

1.9.Не дозволяється без дозволу вчителя приміщення та територію школи в урочний час. У випадку пропуску занять учень повинен надати класному керівникові довідку від лікаря або записку від батьків стосовно причини відсутності на заняттях. Пропускати заняття без поважної причини не дозволяється.

1.20. Без дозволу вчителя або класного керівника ніхто з учнів не може пересідати за іншу парту.

2. Вимоги до учнів на уроці:

2.1. Учні вітають учителя чи інших дорослих стоячи.

2.2. Черговий учень чітко доповідає вчителю про відсутніх на уроці.

2.3. Для відповіді учень виходить до дошки, подаючи педагогу щоденник. Якщо учня питають з місця, він повинен встати поряд з партою, стояти прямо і відповідати чітко, не поспішаючи. Допускається відповідь сидячи. Цей порядок визначає вчитель.

2.4. Якщо учень звертається до вчителя з питанням, чи бажає відповісти, необхідно підняти руку. Після дозволу вчителя потрібно встати, задати питання, дати відповідь і знову сісти. Привертати до себе увагу вчителя іншим способом забороняється.

2.5. Відповідаючи, потрібно стояти спокійно, обличчям до класу. Говорити треба голосно, чітко, не поспішаючи. На дошці писати охайно, розбірливо. Якщо учень хоче відповідати на питання вчителя, задане класу, підніми руку. Під час уроку, сидячи за робочим столом, учень зобов'язаний слідкувати за поставою, нахилом голови, розташуванням ніг. Учень зобов'язаний виконувати розпорядження вчителя стосовно правильної постави.

2.6. Учень повинен уважно слухати пояснення вчителя і відповіді товаришів. Не виправляти відповіді товариша без дозволу вчителя, підказки і списування категорично заборонені.

2.7. Якщо учень не вивчив урок з поважних причин (хвороба, нещастя в сім'ї тощо), необхідно попередити вчителя до початку уроку. За відмову від відповіді без поважних причин ставиться низький бал.

2.8. Учні не повинні запізнюватися на уроки. Заходити до кабінету після дзвоника можна тільки з дозволу адміністрації або чергового вчителя.

2.9. Учням потрібно пам'ятати, що дзвінок з уроку дається для вчителя, виходити з класу можна лише після того, як учитель промовить «Урок закінчено!». Виходити з кабінету спокійно.

2.10. На урок фізичної культури з'являтися у спортивній формі. Учень, який звільнений від уроку за станом здоров'я, повинен бути присутнім на уроці разом с класом у змінному взутті.

2.11. На уроці праці в шкільну майстерню та кабінет обслуговуючої праці учні повинні приходити в робочому одязі. По закінченню уроку прибрати своє робоче місце, виходити на перерву тільки з дозволу вчителя.

2.12. На уроках фізичної культури, під час виконання лабораторних робіт в кабінетах фізики, хімії, біології, в шкільних майстернях, та в кабінетах інформатики учні обов'язково дотримуються інструкцій та виконують правила з техніки безпеки.

2.13.Використання мобільного телефону дозволяється на уроці у разі потреби навчального процесу.

2.14. В кінці уроку учень зобов’язаний подати щоденник для виставлення оцінки вчителем.

3. Правила поведінки під час перерв:

3.1. Перерва для учня розпочинається лише після слів учителя: «Урок закінчено». Перед виходом на перерву обов’язково прибери своє робоче місце.

На перервах потрібно поводитись тихо, спокійно. Голосно розмовляти, кричати, бігати по сходах і коридорах категорично забороняється.

3.2. Учень зобов'язаний:

3.2.1. Виявляти повагу до старших, поступатися їм дорогою, місцем.

3.2.2. Не ображати молодших за себе.

3.2.3. Не смітити, не кидати на підлогу папір та інші непотрібні речі.

3.2.4. Чітко та своєчасно виконувати вимоги чергових учнів та вчителів. Якщо вчитель звернеться до тебе з питанням чи зауваженням, зупинись і уважно вислухай його, не перебиваючи, правильно відреагуй на зауваження.

3.2.5. Ходити по коридору чи східцями, дотримуючись правої сторони.

3.2.6. Культурно поводити себе в їдальні, виконувати правила користування столовими предметами. Заборонено їсти на ходу, кидати на підлогу хліб та іншу їжу.

3.2.7. Обов'язково дотримуватись санітарно-гігієнічних вимог (мити руки з милом, користуватися серветкою чи рушником).

3.2.8. Після вживання їжі прибирати за собою брудний посуд, поставити на місце стілець, подякувати людям, які приготували їжу і нагодували.

3.2.9. Учням заборонено брати чужі речі без дозволу.

4. Єдині вимоги до зовнішнього вигляду учнів :

4.1. Учні повинні з'являтися до школи у шкільній формі, яка є обов'язковою, згідно з Указом Президента України від 02.06.1996 року.

4.2. Шкільна форма має бути чистою, бездоганно випраною, випрасуваною.

4.3. Взуття повинно бути чистим, у дівчат - на невисоких підборах.

4.4. Зачіска повинна бути охайною, сучасною. Не допускається зачіска «під нуль», «під панка» тощо. Волосся у дівчат повинно бути акуратно зібране.

4.5 Учень повинен мати чистий платок, гребінець і при необхідності користуватися ними.

4.6. Учень зобов'язаний слідкувати за чистотою тіла, рук, зубів, носа. Нігті повинні бути коротко підстрижені, фарбувати нігті в яскравий колір не дозволяється. Заборонені також яскраві та дорогі прикраси та косметика.

4.7. На свята учні мають бути одягнені урочисто. На вечори відпочинку, дискотеки учні повинні приходити в святковому, скромному одязі.

4.8. При розмові зі старшими учень повинен встати, витягнути руки із кишень. На запитання відповідати спокійно, не сперечатися.

4.9. У приміщеннях школи та на її території учням категорично забороняється палити, вживати алкогольні та слабоалкогольні напої.

4.10. Учням категорично забороняється вживання нецензурних слів.

4.11. Працівники школи не несуть відповідальності за цінні особисті речі, які учень приносить до школи (дорогі телефони, золоті прикраси, аудіо чи відеотехінку).

5. Вимоги до учнів щодо дотримання ними культури навчальної праці:

5.1. Підручники, зошити, словники, щоденники учнів повинні бути обгорнені. Не загортай сторінок підручника, а користуйся закладкою, не роби на сторінках підручника поміток, записів, тощо.

5.2. Письмове приладдя учня - це ручка, олівець, лінійка, гумка, а також приладдя для виконання завдань з геометрії, образотворчого мистецтва, обслуговуючої праці, яке повинно бути в наявності обов’язковим. Нічого зайвого на парті не повинно бути.

5.3. Зошити учня повинні бути чистими, охайними, з відведеними полями, правильно, грамотно і охайно підписаними.

5.4. Не дозволяється починати новий зошит, якщо не використаний повністю старий.

5.5. Обов'язково дотримуватися червоного рядка, полів, запису дати.

5.6. Зошити зберігаються в спеціальній папці.

5.7. Учень повинен мати по два робочих зошити і по одному для контрольних робіт з української та іноземних мов, математики, з інших предметів по одному робочому зошиту і по одному для контрольних робіт. З іноземних мов учні ведуть словники.

5.8. Усі записи в зошитах і щоденниках ведуться чітко, охайно, розбірливим почерком, синьою пастою.

5.9. Щоденник учня повинен бути в обкладинці, без різних прикрас і зображень. Записи ведуться згідно з інструкціями. Щотижня підписується батьками.

5.10. Не дозволяється витирати, замальовувати написане в зошитах, щоденниках, виривати сторінки.

5.11. Неправильно написане повинно бути охайно закреслене однією лінією.

5.12. Взяту в бібліотеці книгу чи підручник обгорнути, у випадку необхідності підклеїти.

6. При виході зі школи:

6.1. Після закінчення уроків учні початкових класів виходять з приміщення школи організовано в супроводі вчителя, який проводив останній урок. Учні ввічливо прощаються зі старшими і спокійно виходять з приміщення школи. При виході зі школи хлопчики несуть головний убір в руці і одягають його тільки при виході з приміщення. Залишитися в школі без потреби не дозволяється.

7. Вимоги до зберігання шкільного майна.

7.1. Всі учні зобов'язані берегти шкільне майно, бережно поводитися з своїми речами та речами товаришів. Забороняється псувати парти, дошку, бруднити стіни, двері, вікна, тюль, штори в класних кімнатах та коридорах. Учні повинні оберігати зелені насадження на території школи, а також квіти в класних кімнатах та коридорах.

Кiлькiсть переглядiв: 2730